суботу, 26 січня 2019 р.

План-конспект уроку літературного читання


Конспект уроку літературного читання
Дата:                                                                  Клас:2.
Тема: Німецька народна казка «Бременські музики».
Мета: формувати знання про Німеччину, поглиблювати знання про казку як літературний жанр, формувати навичку усвідомленого та швидкого читання; розвивати уяву, мовлення, мислення, уміння порівнювати; виховувати чесність та порядність.
Обладнання: ТЗН, інфографіка «Німеччина», ілюстрації, ватман, фломастери.
Тип уроку: вивчення нового твору.
Хід уроку
І. Організація початку уроку
ІІ. Перевірка ДЗ
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1. Робота з мапою
- Які карту бачите?
- Казка яких країн вже вивчали?
- Чим відомі ці країни? Прокажіть їх на мапі.
- Які казки країн Європи можете назвати?
ІУ. Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
1. Відгадування загадок
- Аби назвати тему уроку- треба відгадати загадки.
Не князівської породи,
А ходить в короні,
Не їздець, а зі шпорами,
Не сторож, а рано будить.
(Півень)
Хто з хвостиком і з вушками, 
В кого лапки з подушками? 
Як ступа, ніхто не чує, 
Тихо крадучись, полює. 
І маленькі сірі мишки 
Утікають геть від... 
(Кішки)
Ой, великий упертюх 
Сей сіренький клаповух. 
Кличе «І-я» до ясел, 
Називається... 
Полюбляє він ковбаску,
Розгризає маслаки
І отримує він ласку
Від хазяйської руки.
Якщо друга захищає,
Про життя своє не дбає.
Хто твій вірний помічник?
Хто сміливий захисник? 
(Собака)
Це мандрівні артисти,
Жартівники й кадристи.
Відомі їх таланти:
Співаки тамузиканти.
Півень, кіт, осел, собака
Ніколи не знаютьстраху.
Хтож це?Відгадайте!
Відповідь швиденько дайте.
-       Отже, тема уроку- німецька народна казка «Бременські музики»
У. Вивчення нового твору
1. Підготовча робота
Аналіз інфографіки
-       Подивіться на інфографіку та скажіть, яка мова в німеччині?
-       Скільки осіб проживає?
-       Які відомі місця є?
-       Що про природу можете сказати?
-       Які графи порожні?
-       Яких відомих людей Німеччині знаєте?
-       Що вони зробили?
2. Словникова робота
3. Первинне ознайомлення з текстом
4. Перевірка сприймання
- Сподобалася казка?
Чим?
Чи можна назвати її повчальною? Чому?
5. Повторне читання. Структурно-художній аналіз тексту
Читання про себе
Читання в ролях
Читання «буксиром»
6. творча робота над текстом
Доповнення схеми
-       Доповніть схему- вкажіть хто чого прагнув і як це проявляється.
Кіт
Осел














УІ. Узагальнення і систематизація знань
1. Заповнення паспорту казки
- Заповніть паспорт казки
УІІ. Підсумок уроку
1. Рефлексія
- Яку казку читали?
Чим запам’яталачґ?
-       Що було важким?
2. ДЗ
- читати казку та доповнити інфографіку
3. Оцінювання вербальне

 Додаток 1. Інфографіка "Що ти знаєш про Німеччину?"













Немає коментарів:

Дописати коментар

Подорож до країни сонячних мрій

 Що таке дитинство? Це країна сонячних мрій!