Конспект
уроку екології
Тема: Взаємозв’язки
у природі
Мета: формувати
уявлення про взаємозв’язки в природі , формувати уміння їх пояснювати,
поглиблювати знання про дерева рідного краю, розвивати увагу, уяву, мислення,
мовлення уміння систематизувати матеріал, виховувати гордість за рідний край.
Обладнання: ТЗН,
підручник, розд.картки.
Тип уроку:
комбінований.
Хід уроку
І. Організація
початку уроку
ІІ. Актуалізація
опорних знань
1. Гра «Шифр
малюнками»
- Підпишіть назви
дерев та з виділених літер складіть слово
ІІІ. Повідомлення
теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
ІУ. Сприймання,
усвідомлення та осмислення нового навчального матеріалу
1. Складання скрині
багатств природи
- Впродовж уроку
складемо Скриню багатств природи. Перше багатство- те, що склали за малюнками-
дерево.
2. Розгадування
ребусів
- Розгадайте
ребуси. За поданими малюнками назвіть слово. Його додамо до скрині багатств
природи.
3. Аналіз вірша «Край городу» с.30
- Послухайте вірш
та скажіть, які з чинників скарбниці згадував автор у вірші.
Край городу вишні білі
Наробили заметілі —
Розметали пелюстки.
Понад луки, понад поле
Поспішають бистрі бджоли
Мед збирати залюбки.
Наробили заметілі —
Розметали пелюстки.
Понад луки, понад поле
Поспішають бистрі бджоли
Мед збирати залюбки.
Я беру тоненьку гілку.
А вона: — Пусти, Васильку, —
Так почулося мені, —
Не ламай мойого цвіту:
Скоро-скоро бути літу —
Вродять вишеньки смачні.
А вона: — Пусти, Васильку, —
Так почулося мені, —
Не ламай мойого цвіту:
Скоро-скоро бути літу —
Вродять вишеньки смачні.
( тварини, рослини,
нежива природа, людина)
-
Який
шлях пройшла вишня, аби плодородити ягодами?
4. Розповідь з елементами бесіди
- Все в природі пов’язано. Адже, рослини дбають про повітря, є їжею для
тварин, рослини не можуть вирости без грунту, а в грунті живуть тварини, на
стан грунту та рослин впливає сонце, повітря, дощ, тобто нежива природа.
5. Пояснення схеми
- Поясніть схему на дошці.
6. Театралізована гра «Коло природи»
- Покажімо, як в природі все взамопов’язано. Кожен з вас виконає свою роль-
рослин, тварин, грунту, неживої природи, людини.
Станьте у коло, той, кого я назву має сказати яке відношення і вплив він
має на інших гравців.
У. Підсумок уроку
1. Рефлексія
2. Вербальне оцінювання
Немає коментарів:
Дописати коментар