неділя, 29 листопада 2020 р.

Пам'яті жертв Голодоморів в Україні

     Книга історії України повна на скорботні сторінки. Одна із них- Голодомори.У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять мільйонів жертв голодоморів, які відбулись в Україні у XX столітті. Наймасштабніший з них був у 1932-1933 роках.
    Масштаби трагедії досі не вдалося оцінити повністю: дискусії щодо кількості жертв тривають, при цьому дослідники оперують мільйонними цифрамионайменше - це 3,9 мільйона людей. Кількість жертв у всьому СРСР оцінюють у близько сім мільйонів.Майже 20 країн визнали голод в Україні 1932-33 років геноцидом української нації. 
    Одним з перших про голод в СРСР повідомив англійський журналіст Малкольм Маґерідж у грудні 1933 року, пише дослідник Станіслав Кульчицький. У трьох статтях в газеті Manchester Guardian журналіст описав свої гнітючі враження від поїздок Україною та Кубанню, розповівши про голод серед селян.
    Маґерідж засвідчив масову загибель селян, однак не назвав конкретних цифр.
Після першої ж його статті радянська влада заборонила іноземним журналістам їздити по вражених голодом територіях країни.
    Зараз про ці події пам'ятає кожен громадянин на рівні генетичної пам'яті. Адже немає родини, яку не торкнувся б голод тих років.
    З учнями 9 класу обговорили причини геноциду, проаналізували географію поширення голоду та створили усний журнал "Голодомор. Очима свідків, митців, нащадків", на сторінках якого узагальнили згадки очевидців, візуалізували історичні причини та дати, відобразили мистецьку пам'ять про 1932-1933роки.
Детальніше у фото.









Долучилися до акту національної пам'яті: в Національний день пам'яті жертв 1933-го (четвертої суботи листопада) кожен член нації, де майже кожна родина втратила когось із близьких, запалили у своєму вікні свічку в пам'ять про померлих.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Подорож до країни сонячних мрій

 Що таке дитинство? Це країна сонячних мрій!