Клас:2.
Форма
проведення: колективна творча справа з батьками.
Тема: Розфарбуй літо!
Мета:
дізнатися як провели учні літні канікули, актуалізувати знання про усну народну
творчіть, збагачувати географічні уявлення учнів, укріпляти родинні стосунки
дітей з батьками; розвивати усне зв’язне мовлення учнів, уміння узагальнювати
та формулювати висновки(схематично), продовжувати роботу над формуванням
спільного освітнього впливу на учнів( разом з батьківським комітетом); виховувати
дружні стосунки, уміння працювати у групах, шукати компроміс. Формувати уміння
шукати шляхи вирішення поставленої проблеми відповідно до наявних засобів.
Обладання:
інтерактивний мультимедійний комплекс, папір, ножиці, олівці, анаграми КАНІКУЛИ
та прислів’я, лего бокс, скляні прозорі ємності,вата, клей ПВА, картон, атласні
стрічки, гофрований папір, ґудзики, намистини, клей-пістолет, природні
матеріали, гуаш фарба, цукерки, ватман.
Хід заняття
І. Організаційна частина
1. Привітання
Дзвенить,
дзвенить шкільний дзвінок —
Нас закликає
до навчання.
Ми поспішаєм
на урок,
І знову
йдемо в світ пізнання.
Сидять за
партами мої
Найкращі
друзі в цілім світі,
Нас всіх
єднають дні шкільні,
Снагою нових
мрій сповиті.
2. Емоційне
налаштування на урок
Ø Інтерактивна вправа «Долонька побажання»
-Знову
для нас пролунав дзвінок. Він покликав нас усіх на перший в цьому році урок. А розпочати наш урок я
хочу з «долоньки побажання».
- Для цього оберіть
папір того кольору, який вам подобається. Обведіть на ньому свою долоньку та напишіть на ній побажання
своїм однокласникам на новий навчальний рік.
(
самостійне виконання завдання)
-
Поділіться
вашими побажаннями.
-
Які побажання хотіли б отримати ви самі?
-
Тепер,
коли маємо сили і побажання для подальшої роботи, то можна і розпочати Ваш
перший у цьому році урок.
ІІ. Основна частина
1. Повідомлення
теми та мети уроку
Ø Розшифрування
анаграм
( вчитель зараніше клеїть під парти літери анаграми)
-
У
декого під партами є приклеєні літери. Вийдіть ті, хто отримав їх і
розпочинаємо урок-звіт про КУИЛНАКІ.
Здивовані? Розшифруйтета пошикуйтеся, аби вийшло слово.
-
Звичайно,
це канікули.
Ø
Аналіз відео
-
Перегляньте
відео репортаж нашого репортера та скажіть, чого у ньому не вистачає? ( немає
відповіді на те, як минули канікули та пройшло 1 вересня в школах України)
2.
Планування діяльності
Ø Складання словесних
пазлів
-
Так,
нам варто доповнити цей репортаж власними розповідями про літні канікули. Але в
якій формі це зробити?
-
Цьому навчить народна мудрість. Складіть цю
мудрість.
(Краще раз
побачити, ніж сто разів почути.)
-
Яка
форма звіту про ваші канікули буде?( зорова)
- Тому, сьогодні ви маєте об’єднатися у 3 групи за кольором
лего, яке витягнете із кошика.
( об’єднання у 3 команди. За кожну із команд відповідають батьки також
поділені за кольором лего)
3.
Практична робота у групах з батьками
Ø Групова
діяльність
- На дошці бачите сірий малюнок літа. Його треба
розфарбувати вашими емоціями та поробками.
- Групам треба із
поданого матеріалу зробити поробку, яка опише ваш літній відпочинок, прикріпити
цю поробку на загальне полотно та розказати про те, як провели канікули. Я
зніму вашу розповідь та доповнимо відео-репортаж прямо на уроці. Групам
допомагатимуть батьки.
Обладнання
|
Поробки
|
Примітки
|
Атласна стрічка, нитки, клей-пістолет, ґудзики, намистини, гофрований
папір.
|
Дерево із атласних косичок, морські хвилі із ниток, трава із стрічок та
ґудзиків, квіти із гофрованого паперу.
|
Додаток 1
|
Серветки столові, клей ПВА, вирізані долоньки з побажаннями, вата, СД
диск, кольоровий папір.
|
Пісок із кульок із серветок, веселка із вати та паперу, сонечко із
долоньок,квіти із паперу, хмаринки із вати.
|
Додаток 1
|
Лего бокс
|
Бази відпочинку та гори із лего
|
Додаток 1
|
( поробки можуть бути будь-які, в залежності від наявних матеріалів та
підготовки батьків)
Вчитель та асистент в цей час надають методичну та організаційну допомогу групам.
Презентація робіт групами із батьками.
( асистент знімає
на відео, на уроці відправляє на
комп’ютер та монтує у репортаж.)
4.
Перевірка сприймання
Ø Гра-театралізація
«Крокодил»
-Але чи тільки відео та спільна картина можуть показати як минуло учнівське
літо? (ні.)
- В як ще можна представити ваш відпочинок на канікулах?(показати)
- Це можна ще показати. Без слів,
лише жестами.
Покажіть вашу улюблену погоду. Улюблене заняття. Улюблене місце. Улюблену
страву.
ІІІ. Підсумкова частина
1.
Приготування подяки батькам
Ø Самостійна
робота
- Вам впродовж заняття допомагали батьки. Якщо залишити їх
допомогу без уваги- це буде не виховано. Тому, аби зробити їх життя солодким та
смачним- візьміть цукерку та аркуш паперу. Напишіть на ньому слова вдячності і
побажання вашим найріднішим. Упакуйте ці аркуші у цукерку та вкиньте у вазочку. Кожен із
батьків візьме її звідти та прочитає ваші слова.
( батьки спостерігають)
- Батьки, коли витягнете цукерку- подякуйте дитині, яка це
писала одним із способів, який оберете в скрині.
( тягнуть цукерку з побажанням та аркуш із способом висловлення подяки)
2.
Підведення підсумків
Ø Перегляд
відео
- Подивіться доповнений репортаж.
( перегляд
змонтованого асистентом відео)
- Де минули канікули однокласників?
- Для яких забав існує літо?
- Які забави із відпочинку хотіли б взяти з собою у
навчальний рік? Чому?
3.
Заключне слово
- Сподіваюся, що навчальний рік буде не менш веселим та
корисним для вас. Адже із собою ви візьмете гарний настрій після 1 уроку,
підтримку батьків та вчителів та прагнення до знань.
Немає коментарів:
Дописати коментар