середу, 12 вересня 2018 р.

розробка уроку літературного читання


Конспект уроку літературного читання
Дата: 19.02.2018                                                                      Клас:2.
Тема: Платон Воронько «В лісі є зелена хата», «Суничка-сестричка».
Мета: поглиблювати знання учнів про життєвий і творчий шлях Пл.Воронька, узагальнити знання учнів про гумор у поетичних творах, вдосконалювати техніку читання поетичних творів; формувати читацьку самостійність; розвивати вміння ділитися своїми враженнями про прочитане; виховувати естетичний смак.
Обладнання: ТЗН, інфографіка «Пл.Воронько», ілюстрації до твору, маска ведмедика, малюнки меду, риби, сала, ковбаси.
Тип уроку: урок вивчення нового твору.
Хід уроку
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Гра «Хто краще?»
Конкурс на краще виразне читання вірша.
IІI. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
Вправи для розвитку дихання
« Подми на кульбабку »;
« Годинник».
Робота над чистомовкою
Ку-ку-ку, ку-ку-ку!
Сидить пташка на сучку!
Ки-ки-ки, ки-ки-ки!
Посадили огірки!
Ко-ко-ко, ко-ко-ко!
Люблю свіже молоко!
ІУ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
Робота над складовою таблицею
о
шев
ся
цький
но
  а
ук
то
сандр
ка
та
лек
Бов
лій
ко
ле
на
лесь
ра
їн
кос
рас
те
баш
кво
лю
за
чен
ра
та
Прочитайте склади в таблиці. Складіть з поданих складів імена та прізвища українських поетів, вірші яких ви вже вчили у цій поетичній скарбниці.
( Любов Забашта, Олександр Олесь, Платон Воронько, Леся Українка, Анатолій Костецький, Тарас Шевченко)
Вірші якого поета читали на минулому уроці?( Пл.Воронька)
Відгадування загадок
З його віршами сьогодні продовжимо знайомитися. Дізнатися їх назву вам допоможе загадка.
Буркотливий, вайлуватий,
Ходить лісом дід кошлатий:
Одягнувся в кожушину,
Мед шукає і ожину.
Літом любить полювати,
А зимою — в лігві спати.
Як зачує він весну —
Прокидається від сну. (Ведмідь)
— Сьогодні ми прочитаємо вірш про ведмедів, автором якого є Платон Воронько. І познайомимося з подругою ведмедика- «Суничкою-сестричкою» 
V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Підготовча робота
Аналіз інфографіки «Платон Воронько»


Ким був Пл. Воронько?
Де і коли він народився?
Яку освіту отримав?
Ким працював?
Які найвідоміші його твори?
Про що писав?
Як війна вплинула на його творчість?
Де і коли помер? У якому віці?
Словникова робота
Робота над будовою слова
Користуючись схемою, складіть та прочитайте слова.
  
Які слова-родичі можете до них дібрати? (кошик), (вередувати)
Отже, що таке кошівка? (маленький кошик)
Вереда- дитина, яка вередує.(рос. Капризничает)
Запишіть ці слова у паспорт твору до словничка.
Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем.
Поснули            набрида
шепоче              ведмежата
найменший       в кошівці
Первинне ознайомлення з віршем
Виразне читання вірша П. Воронька «В лісі є зелена хата» вчителем (с. 75)
Перевірка сприймання
— Хто живе в лісовій зеленій хаті?
Робота над виразним читанням вірша
— Прочитайте слова здивовано; сердито; байдуже.
— З якою інтонацією слід читати слова ведмедиці? (Заспокійливо, ласкаво)
— Ведмежати? (Роздратовано, вередуючи)
Гра «Торнадо»
— Починайте читати повільно, поступово збільшуючи швидкість читання.
Структурний, художній аналіз вірша
— Яким ви уявляєте синка-ведмедика?
— Якою — його маму?
— Як поетові вдалося створити такі художні образи?
Творча робота
Гра «Читає Незнайко»
Учитель читає вірш, навмисне припускаючись помилок. Учні мають помітити їх і виправити.
В лісі є красива (зелена) хата,
Там поснули ведмежата,
А найменший — вереда,
Любій (сивій) мамі набрида.
Каже: «Я не хочу спати,
Утечу мерщій (вночі) із хати,
Коли меду не даси,
Риби, масла (сала), ковбаси!»
ІІ. Опрацювання вірша Платона Воронька «Суничка-сестричка»
Первинний синтез
Гра «Читай, доповнюй, називай»
 Прочитайте слова, доповніть ряд та дайте йому назву.
- Малина, полуниця, журавлина….( суниця, ягоди)
- Ведмідь, їжак…(ховрах, тварини в сплячці)
- Тарас Шевченко, Леся Українка, Люьов Забашта…( поети, Платон Воронько)
- назвіть слова-доповнення першого та останнього рядку. (Платон Воронько, суничка)
- Саме з цим віршем ми і ознайомимося.
2. Словникова робота
Читання слів «луною»
умита, ненька, потоком, ніжним.
- Запишіть невідомі слова до словничка у паспорті твору.
Первинне ознайомлення з віршем
Читання вірша вчителем
4. Перевірка сприймання
- У якій формі складений вірш?(діалогу)
5. Робота над виразним читанням твору
Гра «Бджілки».
Самостійне напівголосне читання вірша учнями, кожен — у своєму темпі.
Постановка діалогу
6. Структурний, художній аналіз вірша
Між ким відбувається діалог у вірші?
— Який настрій у співрозмовників?
— Які слова свідчать про те, що суничка весела й рада розмові?
Діалог — розмова між двома чи кількома особами.
УІ. Узагальнення і  систематизація вивченого
1.Гра « Повтори і пригадай!»
— Назвіть персонажів поезій Платона Воронька.
— Як автор ставиться до своїх героїв?
— Назвіть вірші, у яких Платон Воронько пропонує вам пильніше придивитися до себе, до своїх учинків. Поясніть свою відповідь.
Робота в групах
Перша група- складає хмару тегів, в якій запише слова, які стосуються Платона Воронька та його творів, друга група- доповнить інфографіку «Платон Воронько» вивченими творами.
Презентація груп)
VІI. ПІДСУМОК УРОКУ
Підсумкова бесіда
— Який вірш читали на сьогоднішньому уроці?
— Хто є його автором?
 - Що спободалося на уроці?
- Що було важко?
Вербальне оцінювання
Домашнє завдання
Доповнити паспорт твору, читати виразно вірші Платона Воронька на ст.. 72-76.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Подорож до країни сонячних мрій

 Що таке дитинство? Це країна сонячних мрій!